• Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Войти
Регистрация

США успішно здійснили черговий запуск виробленої в Україні РН "Antares"

  • Суббота, 11 ноября 2017 17:58
Розроблений і створений в Україні ракетоносій (РН) середнього класу "Antares", задіяний у виконанні контракту NASA щодо забезпечення комерційних постачальницьких послуг (CRS) Міжнародної космічної станції (МКС), в неділю успішно запустили з космодрому

з США.

Успішний запуск РН "Antares" з космічною вантажівкою "Cygnus", який транслювали на сайті NASA, здійснений із Середньоатлантичного регіонального космодрому на острові Воллтс (штат Вірджинія, США) о 14:14 за Києвом. Спочатку запуск було заплановано на суботу, проте його відклали в останній момент через появу в зоні запуску приватного літака.

Виведена на навколоземну орбіту вантажівка "Cygnus", доставить на МКС близько 3 тонн корисного вантажу, запаси їжі, наукового обладнання, а також проведе утилізацію відходів із МКС.

Основна конструкція першого ступеня РН спроектована українським державним підприємством "КБ "Південне" і виготовлена ​​ ДП "Південмаш" (обидва – м.Дніпро, Україна). В кооперації за проектом також беруть участь українські "Хартрон-АРКОС", "Хартрон-ЮКОМ", "Чезара", "Рапід".

Це вже другий запуск модифікованої версії РН "Antares" – Antares-230 з заміненими двигунами першого ступеня РН. Американська Orbital ATK ухвалила рішення замінити маршові двигуни першого ступеня після аварії в жовтні 2014 року, пов'язаної з несправністю двигунів AG-26 (модифіковані радянські НК-33). За підсумками конкурсу для нової версії Antares як двигунів першого ступеня були обрані російські киснево-гасові двигуни РД-181 (експортна версія РД-191) виробництва НВО "Енергомаш". Перший запуск модернізованої РН Antares-230 відбувся у жовтні 2016 року.

Цей запуск став сьомою місією з доставки вантажів на МКС, яку американська Orbital ATK забезпечує за контрактом з NASA. До кінця 2018 року планується здійснити 4 запуски, з 2019 по 2024 рік – ще 6.

Як повідомлялося, США, у зв'язку з введенням у 2014 році Конгресом цієї країни обмежень на військово-технічне співробітництво з РФ через анексію Криму, до 2019 року планують повністю відмовитися від російських двигунів РД-180, якими оснащені РН "Atlas-5". В оголошеному в червні 2015 Військово-повітряними силами США конкурсі з розробки двигунів замість російських РД-180 взяло участь українське ДКБ "Південне" (Дніпро) зі своїм новим рідинним РД-815.

Наразі Україна та США продовжують переговори про співпрацю у сфері ракетного двигунобудування.

Top