fbpx
  • Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Войти
Регистрация


Глобальне потепління стало причиною зсуву снігу з гірських вершин в Азії

  • Четверг, 18 января 2018 19:12
Кліматологи з Потсдамського університету (Німеччина) Тейлор Сміт і Бодо Букхаген зазначають, що причиною зрушення снігу в горах Азії є глобальне потепління. Німецькі кліматологи розповідають про свої висновки в журналі Science Advances. В результаті дослідження з’ясувалося, що з 1987 по 2009 середньорічний рік обсяг снігу в горах Азії зменшився всього на 0,3%, тоді як, наприклад, у Східних Гімалаях і на

Памірі обсяг снігу навпаки збільшився. Однак, з іншого боку, кліматологи виявили суттєві зміни у розподілі снігу на різних висотах і в різні пори року.

Експерти зазначають, що найбільш високогірні райони (вище 5000 м), які майже повністю покриті льодовиками протягом більшої частини року, реагують на глобальне потепління легше. А на середніх висотах (від 2000 до 5000 м) зменшення кількості снігу значно помітніше.

Кліматологи з Потсдамського університету також зазначають, що ці дані допоможуть розрахувати, як саме глобальне потепління позначається на зміні об’єму води в найбільших водоймах Азії.

 

Мы используем файлы cookie для улучшения нашего веб-сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы даете согласие на использование файлов cookie. More details…