fbpx
  • Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Войти
Регистрация


У Македонії хочуть провести референдум щодо зміни назви країни

  • Суббота, 20 января 2018 23:29
Македонія визначить офіційну назву країни на загальнонаціональному референдумі, таким чином буде вирішено багаторічну суперечку між Грецією і Македонією за історичну назву. Відповідне рішення має бути прийнято в рамках загальнонаціонального референдуму, на якому буде голосувати населення Македонії. Цю інформацію оприлюднив Зоран Заєв, який обіймає посаду прем’єр-міністра країни. За словами Заєва, уряд і населення країни хоче досягти консенсусу в питанні вибору

назви держави, при цьому зробити все максимально чесно і прозоро, щоб кожен мав право висловити свою думку і взяти участь в долі своєї батьківщини.

Поки невідомо яку назву може отримати країна. Місцеві ЗМІ називають кілька варіантів, але всі вони включають в себе слово Македонія: Нова, Північна або Верхня Македонія.

Суперечка між країнами триває з моменту набуття Македонією незалежності в 1991 році. Зокрема, Греція наполягає, що «Македонія» — це історична назва однієї з її північних провінцій, і через це блокує спроби вступу балканської країни в НАТО і ЄС.

 

Мы используем файлы cookie для улучшения нашего веб-сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы даете согласие на использование файлов cookie. More details…