• Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Войти
Регистрация


Македонці повстали проти зміни назви країни

  • Среда, 28 февраля 2018 21:26
Задля налагодження відносин з Грецією, влада Македонії винесла на розгляд проект перейменування країни, що викликало невдоволення та протести громадян Македонії. Повідомляється, що серед варіантів ймовірних нових назв Македонії наступні: «Республіка Північна Македонія», «Республіка Верхня Македонія», «Республіка Вардар Македонія» та просто «Республіка Македонія». Можна підсумувати, фантазії македонським урядовцям не позичати. Однак не дивлячись на те, що кожна з нових ймовірних

назв все-одно містить частину «Македонія», жителі країни не підтримали таку ініціативу. В столиці Македонії Скоп’є, біля штаб-квартири представництва ЄС, зібралося декілька тисяч людей, які озброївшись предметами національної та релігійної символіки держави, вимагають припинити переговори з Грецією та залишити країні її звичну назву.

Організаторами пікету виступили представники Всесвітнього конгресу Македонії та інші організації. Активісти звинувачують уряд, прем’єр-міністра Зорана Заєва і головну опозиційну націоналістичну партію «VMRO-DPMNE» у зраді національних інтересів держави.

Нагадаємо, що конфронтація між Грецією та Македонією щодо назви «Македонія» почалася у 1991 році. Греція тоді заявила, що Македонія «вкрала» назву однієї з північних грецьких провінцій, і що це, мовляв, заважає діалогу щодо вступу країни до НАТО та ЄС.

 

Мы используем файлы cookie для улучшения нашего веб-сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы даете согласие на использование файлов cookie. More details…