• Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Войти
Регистрация


Україна очікує отримати план дій щодо членства в НАТО

  • Пятница, 09 марта 2018 23:34
Україну наділили статусом «країни-аспіранта» в НАТО, що говорить про прагнення України увійти до складу даного військово-політичного блоку. Президент України Петро Порошенко вже встиг привітати дане рішення НАТО, однак експерти зазначають, що найближчим часом в альянс Україна не вступить. Більше того, в офіційних документах НАТО статус країни-аспіранта не закріплений. Однак прийняття України до числа держав, які задекларували своє прагнення до

членства в НАТО, означає, що в майбутньому вона таки може увійти до складу Альянсу. Про це розповів глава місії України при НАТО Вадим Пристайко.

«Формально такий статус ніде в офіційних документах альянсу не закріплений. Але що сталося – Україна була визнана однією з тих країн, які хочуть приєднатися до НАТО. Всього є чотири країни, які на сьогодні альянс визнає як своїх майбутніх членів. Можна використовувати слово «кандидатство», але такої формальної фрази в документах НАТО не існує», — зазначив дипломат.

За словами Вадима Пристайко, визнанню України країною-аспірантом в НАТО передувала тривала дипломатична робота.

«Були зустрічі президента України з генеральним секретарем НАТО. Був лист президента до глави Альянсу. Це була «тиха дипломатія», що дала влучні результати, які ми в даний час бачимо», — відмітив дипломат.

 

Мы используем файлы cookie для улучшения нашего веб-сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы даете согласие на использование файлов cookie. More details…