• Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Войти
Регистрация


«Сонячний камінь» вікінгів можна використовувати для навігації: вчені

  • Понедельник, 09 апреля 2018 02:57
09.04.2018 Дослідники заявили, що легендарний «сонячний камінь» (solstenen) вікінгів придатний для навігації під час морських подорожей. Раніше було прийнято вважати, що магнітний компас з’явився в Європі наприкінці XVI ст. А легендарні вікінги під час своїх морських подорожей кінця X ст. не використовували навігаційні прилади. Однак

у скандинавських сагах неодноразово згадувалося про «сонячний камінь», за допомогою якого вікінги могли визначити положення Сонця.

У 1948-му році археологи виявили зразок диска Уунартока, який згадувався у скандинавських сагах. У поєднанні з «сонячним каменем» диск Уунарток, згідно з сагами, був головним навігаційним інструментом під час морських подорожей.

Проаналізувавши тексти саг і виявлений прилад, вчені дійшли до висновку, що це спеціальний сонячний годинник з позначками сторін світу і різьбою, яка відповідає зміні тіні від гномона годинника, «прив’язаного» до рівнодення і сонцестояння навесні і влітку.

Читай також: У НОРВЕГІЇ В ЦЕНТРІ МІСТА ЗНАЙШЛИ ПОХОРОННИЙ ЧОВЕН ВІКІНГІВ

Нещодавно було проведено новий експеримент. Застосувавши комп’ютерну модель морської подорожі за використання «сонячного годинника», дослідники «відправили» кораблі з порту Берген в Норвегії в селище Хварф у Гренландії. В результаті було з’ясовано, що 92% кораблів прибули на місце призначення успішно.

Фото: 5.ua

Апр 9, 2018Вікторія Шелестюк
Мы используем файлы cookie для улучшения нашего веб-сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы даете согласие на использование файлов cookie. More details…