fbpx
  • Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Войти
Регистрация


У Румунії почали розслідування відносно колишніх керівників держави

  • Суббота, 14 апреля 2018 01:13
Президент Румунії Клаус Йоганніс дав згоду на початок кримінального розслідування відносно екс-президента країни Йона Ілієску, колишнього прем’єр прем’єра Петра Романа і екс-віце-прем’єра Джелу-Войкана Войкулеску. Іон Ілієску Згідно з матеріалами слідства, влітку 1990 року Ілієску, Роман і Войкулеску дали згоду на використання збройних сил країни для

придушення масових акцій протесту шахтарів.

В результаті зіткнень між маніфестантами і військовослужбовцями чотири людини загинули, а близько 1,5 тисячі протестуючих отримали травми і вогнепальні поранення.

У масових акціях протесту, відомих ще під назвою «Мінеріада», брали участь більше 10 тисяч осіб.

Раніше розслідування у цій кримінальній справі було призупинено, проте в 2015 році, за рекомендацією Європейського суду з прав людини, розслідування було відновлено.

Після падіння комуністичного режиму в Румунії в 1989 році Ілієску очолював Фронт Національного порятунку. Він був президентом Румунії в 1990-1996 роках, а також 2000-2004 роках.

 

Мы используем файлы cookie для улучшения нашего веб-сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы даете согласие на использование файлов cookie. More details…