fbpx
  • Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Войти
Регистрация


У річці, яка протікає через центр Сум, задихається риба. Що кажуть екологи? (Відео)

  • Среда, 01 июля 2020 04:12
Суспільне Суми. Автор фото – Ігор Стрельцов Про це написав і виклав відео в Facebook 29 червня рибалка-любитель Олег Пархоменко. Фахівці Держекоінспекції Сумської області виявили забруднення води в річці та нестачу кисню. Олег Пархоменко розповідає, що задуху риби зняв 29 червня близько 9 години

ранку в районі дитячого парку “Казка”, пише Суспільне.

“Спочатку поодинокі випадки були, коли риба почала спливати на поверхню, а потім я побачив, що цілі зграї починають хапати повітря на поверхні. Коли піднявся і пройшов вздовж річки, то вже було видно, що це масово. Починаючи від моста, на цю сторону – до Троїцького моста. Плавав окунь, карась, густера, головень, навіть сом невеличкий, сантиметрів 40”, – розповідає рибалка.

Это интересно:Песок с битым стеклом и грязная вода: как выглядит центральный пляж в Киеве (Видео)

За даними фахівців Державної екологічної інспекції у Сумській області, які проводили забір води у річці Сумка від села Степанівка до впадіння річки у Псел, найбільш забруднена вода – у районі пішохідного мосту біля Центрального ринку.

У майже 39 разів більше за норму у воді нітритів. Також перевищена норма амонію, не вистачає кисню. Вимірювання проводили інспектори-екологи 26 червня.

“Кількість кисню розчинного у воді значно нижча за нормативну концентрацію. Зокрема, 2,3 мг/л розчинного кисню при мінімальній нормі 6. Це і є однією з можливих причин задухи. Місто впливає на стан річки, забруднюючи її зливовими водами, іншими водами, які можуть виводитися з території приватного сектора”, – вважає інспектор Держекоінспекції Сумської області Віталій Литвин.

Это интересно:Выйдут ли все игроки основы? Как "Шахтер" готовится к матчу с "Динамо" (Видео)

Річка Сумка бере свій початок біля села Новосуханівка Сумського району, протікає історичною частиною Сум і впадає в Псел. У межах міста на її берегах переважають приватні будинки. Проблема низького вмісту кисню у воді може бути природного походження, як результат спеки, або – через вплив людини, вважають і в Регіональному офісі водних ресурсів у Сумській області.

“У зв’язку з неправильним веденням господарської діяльності в межах прибережно-захисних смуг водних об’єктів, внесенням добрив на садибних ділянках, за рахунок поверхневого змиву у разі опадів, це все потрапляє до водних об’єктів. Крім того, мають місце скид стічних вод господарсько-побутових до вигрібних ям, які потім, через невелику відстань до водних об’єктів, за рахунок фільтраційних процесів також надходять в деякій мірі до водних об’єктів”, – розповідає начальниця відділу офісу водних ресурсів Світлана Афанасьєва.

Это интересно:Такого вы еще не видели: город в США накрыло необычное облако (Видео)

У річці Псел до впадіння в неї річки Сумки, перед містом, риба плаває в товщі води, не піднімаючись на поверхню, щоб ковтнути повітря. Натомість, нижче за течією, – за міськими очисними спорудами, псля впадіння річки Сумки, вода виглядає брудною. Це видно, зокрема, на відео, яке зняв користувач Facebook Олександр Петров.


Мы используем файлы cookie для улучшения нашего веб-сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы даете согласие на использование файлов cookie. More details…